ציורי נוף

ציורי נוף

לא לחינם אחד המשפטים הכי מזוהים עם המדינה שלנו היא שהאדם הוא פרי נוף מולדתו. ציורי נוף ישראלי משתקף אלינו מבעד למכחול של מגוון ציירים ישראלים – החל מנחום גוטמן וציורי הנוף של ירושלים ועד לראובן רובין שהפליא לתאר את תקופת המנדט וקום המדינה.

לחלל ירוק זה נכנס בשנים אחרונות אחד מבין ציירים ישראלים המוכשרים והמוערכים בן רוטמן שמביא את הסיפור האישי שלו והדיסוננס הפנימי שבין העיר והכפר לכדי כמה מהיצירות המסקרנות שצוירו כאן בשנים האחרונות. אנו מזמינים אתכם לעיין בשפע ציורי הנוף של בן ולקשט את הבית שלכם עם פיסה של קלאסיקה מקומית.

מה מיוחד בציורי הנוף של בן רוטמן

הייחודיות בציורי נוף של בן מגיעה לידי ביטוי ביחסי האהבה – שנאה שהוא רוחש למרחב האורבני אל מול המרחב הכפרי. ניתן לראות בציוריו את הצורך העמוק שלו לחיות בכרך הגדול של תל אביבי מחד ואת הניכור שנחפה עליו כתוצאה מבחירה אמיצה זו. העובדה שהוא גדל באזור כפרי בפריפריה התרבותית וגאוגרפית של ישראל מקנה לו נקודת מבט ייחודית אשר באה לידי ביטוי בכל אחד מציוריו ובמיוחד בציורי הנוף שלו.

ציורי נוף של ציירים ישראלים בולטים

בשנים האחרונות אנו עדים לעדנה מסוימת בציור המקומי ובמיוחד ציירים ישראלים ועדות נפלאה לכך היא מספרם העולה של אומנים אשר מוצגים במוזאונים בכל רחבי העולם. גם העובדה שמחירי הציורים המקומיים שומרים על ערכם ואף עולים מדי שנה, מראים סימנים מעודדים בכל הנוגע לאומנות המקומית. יגאל עוזרי עם הציורים הסופר ראליסטים מאיר פיצ’חדזה אשר נפטר בטרם עת היו ממבשרי העידן החדש באומנות המקומית, אך הם בהחלט לא לבד. מנחם גפן הוותיק, יוסל ברגר המוכשר ויעקוב דורצ’ן אשר מכניס לכל יצירה שלו משהו מהוויה המקומית הם בחלט ענקים שמעניקים השראה לכולנו – ואשר ציורי הנוף של בן רוטמן -מוספים עליהם עוד.

× WhatsApp